Kategorii Projektu: Zamki i Pałace

Zamek Bolków

Burzliwe dzieje Zamku Bolków rozpoczęły się pod koniec XIII wieku. Odbywają się tu festiwale i turnieje, przez cały rok można podziwiać ekspozycję muzealną i cieszyć się wspaniałym widokiem na okolicę. Swoje miejsce Zamek Bolków znalazł również w literaturze, muzyce i filmie.

Read More

Zamek Chojnik

Kamienny zamek na szczycie trudno dostępnej, skalistej góry Chojnik, zwraca uwagę zarówno pieszych, podążających w wyższe partie gór, jak i przypadkowych przejezdnych, zmierzających w kierunku Jeleniej Góry.

Read More

Zamek Czocha

Trudno o obiekt bardziej naznaczony burzliwymi dziejami śląskich ziem, niż Zamek Czocha. Zbudowano go w 1247 roku na polecenie króla czeskiego Wacława I.

Read More

Zamek Książąt Głogowskich

Zamek Głogów Historia z wojną w tle  Adres: Zamek Książąt Głogowskich Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie Brama Brzostowska 1 67-200 Głogów +48 76 833 30 38 muzeum.glogow.pl muzeum@muzeum.glogow.pl  Czynne: Godziny otwarcia: Sale wystawowe: śr. – nd. 10.00 – 17.00 Biura muzeum: pn. – pt. 8.00 – 16.00 Z Oferta: Cennik: Bilet normalny: 6 zł, Bilet ulgowy: 2,50 zł, Bilet normalny na wybraną wystawę czasową: 2 zł,  Niedzielny bilet rodzinny do Muzeum: 14 zł. W soboty wstęp bezpłatny Wieża zamkowa udostępniana jest do zwiedzania od 1 IV do 31 X. W pobliżu: Marina, kolegiata, głogowskie sukiennice, blok...

Read More

Zamek Grodno

Na szczycie wzgórza Choina, jak gdyby strzegąc granicy między Górami Sowimi i Wałbrzyskimi, wznosi się przepięknie położony Zamek Grodno. W jego dziejach historia miesza się z legendą tak, że często trudno oddzielić jedno od drugiego.

Read More