Dolnośląska Organizacja Turystyczna wraz z partnerami: Destynacją Czechy Wschodnie, Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną, Regionalnym Centrum Turystyki Hradec Králové i Centrum Turystyki Kraju Ołomunieckiego złożą wniosek do projektu „Łączą nas Zamki i pałace II” w ramach czesko-polskiego programu Interreg Czechy-Polska.

 

Celem projektu jest intensyfikacja i usprawnienie promocji zamków i pałaców, które będą zaangażowane w projekt jako elementy wspierające produkt transgraniczny. Jest to kontynuacja projektu „Łączą nas Zamki i Pałace”, przy którym Destynacja Czechy Wschodnie współpracowało z   Destynacją Gór Orlickich i Podorlicko oraz Dolnośląską Organizacją Turystyczną.  Stworzony produkt Europejski Szlak Zamków i Pałaców zostanie tym samym rozszerzony na inne terytoria czeskie i polskie.

Dla kogo przeznaczone jest zaproszenie?

·        dla zamków i pałaców z województwa dolnośląskiego
podregion jeleniogórski: powiaty: zgorzelecki, bolesławiecki, lubański, lwówecki, złotoryjski, jaworski, karkonoski, kamiennogórski, miasto Jelenia Góra.
podregion wałbrzyski: powiaty: świdnicki, wałbrzyski, dzierżoniowski, ząbkowicki, kłodzki, miasto Wałbrzych.
podregion wrocławski: powiat strzeliński.

Kryteria dla przystępującego obiektu:

·        zabytek historyczny o wartości kulturowej (wpisany do rejestru zabytków) – jest to zamek, pałac, dwór, wieża rycerska.

·        otwarty min. w sezonie (lipiec – sierpień) i co najmniej 3 dni w tygodniu

·        oferuje zwiedzanie

·        posiada ofertę turystyczną

·        prowadzi ewidencję liczby odwiedzających, którą przekaże organizacji do zarządzania projektem (dane wejściowe – przed rozpoczęciem projektu; dane w trakcie trwania projektu i dane po zakończeniu projektu)

Jak zaangażować się w projekt?

·        Wypełnij i podpisz memorandum o współpracy

·        Wyślij je do nas do 31.07.2023 przez e-mail: marek.janczyszyn@dot.org.pl

·        W razie pytań zadzwoń pod numer 605 250 777

Co oferujemy?

Bezpłatna promocja:

·        online – za pośrednictwem strony internetowej i sieci społecznościowych (Facebook i Instagram) nowego produktu transgranicznego, w tym portali partnerskich

·        offline – katalog transgranicznego produktu Europejski Szlak Zamków i Zamków zawierający inspirujące programy – dystrybucja: na targach i imprezach prezentacyjnych w Polsce oraz w Republice Czeskiej również w centrach informacyjnych Polski i Czech

·        prezentacja obiektów produktu transgranicznego na wydarzeniach z udziałem partnerów zaangażowanych w projekt

 

Przewidywany czas trwania projektu luty 2024- styczeń 2026