Pałac Łomnica

Łącznik pełen smaków

Adres:

Pałac Łomnica, ul. Karpnicka 3,
Łomnica, 58-508 Jelenia Góra
tel. +48 75 71 304 60, +48 797 661 735
www. palac-lomnica.pl

Czynne:

Sezon cały rok. Restauracja Pałacowa: pn. – niedz. 12.00 – 22.00. Restauracja „Stara Stajnia”: pn. – niedz. 11.00 – 20.00. Muzeum i sklepy: 10.00 – 19.00.

Z

Oferta:

Zwiedzanie, muzeum, noclegi, kuchnia szkoleniowa, sklepy z lnem i lokalnym rękodziełem, kiermasze, konferencje, imprezy firmowe, uroczystości rodzinne.

Pałac Łomnica

W myślach wielu z nas tereny pogranicza łączą się z niepokojem, walkami, trudną historią. Niejeden pałac, zamek czy folwark przechowuje w sobie piętno burzliwych dziejów, zmian i prób siły. Tym bardziej cieszy, gdy znajdzie się ktoś, kto problematyczne położenie zamieni w atut – tak jak w łomnickim Dominium.
W skład posiadłości wchodzi barokowy pałac z 1720 roku, niecałe sto lat młodszy tzw. Mały Pałac oraz muzealny folwark. Całość otulona jest przez romantyczny park, którego granicę wyznacza rzeka Bóbr. Kompleksem zawiadują potomkowie przedwojennych właścicieli, którzy podnieśli tę perełkę z kompletnej ruiny. W dodatku sprawili, że Łomnica jest dziś ważnym ośrodkiem kulturotwórczym.
Przez cały rok młodsi i starsi uczą się tu tradycyjnej polskiej kuchni, nie tylko poprzez degustację, ale także podczas praktycznych zajęć w specjalnie do tego celu przygotowanej Kuchni Ziemiańskiej. Liczne kiermasze pozwalają na zapoznanie z rękodziełem, a coroczne Święta Lnu oraz Pierników stanowią ważne wydarzenia w życiu regionu. Na co dzień w Łomnicy język polski miesza się z niemieckim, a na pobliskich szlakach komunikacyjnych pojawia się coraz więcej zagranicznych gości.